ARTELIT PB 890

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy bez zawartości roz- puszczalników organicznych i wody. Przeznaczony jest do klejenia wszystkich rodzajów klepek parkietowych, szczególnie polecany do parkietu z drewna egzotycznego, parkietu deskowego i parkietu gotowego. Wielkość opakowania 10kg.

ARTELIT HB 820 

Jednoskładnikowy gotowy do użycia klej hybrydowy przeznaczony do przyklejania wielowarstwowych parkietów gotowych oraz drewnianych elementów podłogowych o małych rozmiarach z każdego rodzaju drewna, w tym egzotycznego lub wrażliwego na wilgoć. Nie zawiera wody, izocyjanianów ani rozpuszczalników. Klej utwardza się na skutek reakcji z wilgocią zawartą w powietrzu atmosferycznym. Wielkość opakowania 15kg.

BONA R848T 

Bona R848T jest elastycznym, 1-komponentowym klejem silanowym służącym do przyklejania różnych rodzajów podłóg drewnianych, który spełnia normę EN 14293 (miękki) Utwardzony klej – podobnie do klejów konwencjonalnych – jest w stanie wstrzymać napór podczas pęcznienia drewna, podczas gdy jego odporność na kurczenie się jest bardzo niska. Zastosowanie gruntu zwykle nie jest konieczne. Klej utwardza się podczas reakcji z wilgocią.

Wielkość opakowania 5400 ml ok. 8,4 kg.

DEVA DK-100 

Klej dwuskładnikowy-poliuretanowy. DK-100 klej na bazie polimerów poliuretanowych, utwardzanych polizocjanami, posiada bardzo dobrą przyczepność do drewna, betonu,marmuru,płytek ceramicznych. Zastosowanie: do klejenia parkietu o dużym formacie, parkietów egzotycznych oraz na trudnych powierzchniach typu: marmur,płytki ceramiczne i innych nie chłonnych podłożach. Zaleca się usunięcie z ich powierzchni pasty lub innych środków konserwujących powodujących rozdzielenie kleju od podłoża oraz użycie środków gruntujących epoksydowych co powoduje zwiększenie przyczepności kleju. Wielkość opakowania: 10kg.

MUREXIN PU 560

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy przeznaczony do klejenia wszystkich rodzajów posadzek drewnianych z gatunków europejskich i egzotycznych: deszczułek parkietowych, parkietu lamelowego, mozaiki sztorcowej (przemysłowej), mozaiki tradycyjnej i pałacowej, desek podłogowych, parkietu taflowego, parkietów dwu- i trójwarstwowych. Do użycia na chłonnych i niechłonnych podkładach cementowych, podkładach anhydrytowych oraz na podłożach drewnianych i płytach drewnopochodnych np. płytach OSB po przeszlifowaniu. Nadaje się na wodne ogrzewanie podłogowe. Do stosowania wewnątrz budynków. Klej spełnia wymagania normy EN 14293. Kod wg GIS: RU 1. Zużycie: ok. 0,9-1,5 kg/m² (w zależności od szorstkości  podłoża i rodzaju użytej pacy zębatej). Wielkość opakowania 10 kg.

RENOVE URETHANE 100 

WŁAŚCIWOŚCI: Uniwersalny dwuskładnikowy klej poliuretanowy, niezawierający wody i rozpuszczalników, posiadający bardzo dobre właściwości wypełniające. Po związaniu wykazuje bardzo dobrą stabilność i brak skurczu, nawet przy nakładaniu grubszych warstw. Charakteryzuje się długim czasem otwartym (do 100 minut). Klej spełnia wymagania normy PN – EN 14293. ZASTOSOWANIE: Przeznaczony jest do klejenia na podłożach betonowych, anhydrytowych, ceramicznych (po uprzednim przeszlifowaniu powierzchni), drewnianych – parkietu litego, warstwowego, egzotycznego, desek litych, warstwowych, paneli drewnianych, parkietów gotowych i przemysłowych (również na ogrzewaniu podłogowym). Wielkość opakowania 10 kg.