LITE DESKI OLEJOWANE

Wykończenie twardym woskiem olejnym pozwala uzyskać naturalną, przyjemną w dotyku powierzchnię podłogi. Preparaty, których używamy, przygotowane są na bazie naturalnych olejów i wosków, takich jak: olej słonecznikowy, olej sojowy, olej ostowy, wosk candelilla czy wosk carnauba. Warto zwrócić uwagę na obecność wosków, ponieważ pozostając na powierzchni, tworzy on jedwabistą i odporną na ścieranie powłokę, która zapobiega wnikaniu w drewno wody i zanieczyszczeń.

Mimo to, deski olejowane wymagają nieco więcej dbałości podczas czyszczenia aniżeli deski lakierowane; należy używać odpowiednich środków pielęgnacyjnych i co pewien czas konserwować podłogę. Niewątpliwą zaletą jest natomiast możliwość naprawy pojedynczego zarysowania czy uszkodzenia bez konieczności renowacji całej podłogi.

LITE DESKI LAKIEROWANE

Lakier nadaje desce solidniejszą oraz gładszą w dotyku powłokę. Dzięki niej brud nie wnika w strukturę drewna, przez co utrzymanie w czystości takiej podłogi jest bardzo łatwe i przez wiele lat nie wymaga ona żadnej renowacji. Gdy już jednak na powierzchni zauważalne staną się ślady użytkowania wówczas trzeba zeszlifować całą powierzchnię i polakierować ją ponownie.

DOSTĘPNE WYMIARY

Wymiary podane w milimetrach, dostępny jest wyłącznie mix długości z podanego zakresu.

DESKI DĘBOWE
GRUBOŚĆ  SZEROKOŚĆ  DŁUGOŚĆ
21 90, 120, 140, 160, 180 610 – 2610
16 90, 120, 140 560 – 1810

KLASY SORTOWANIA DESKI DĘBOWEJ

Klasa sortowania określa charakter oraz strukturę drewna widoczną na powierzchni.
Bogactwo natury oferuje zarówno stonowane, jednolite struktury, jak i żywe podłogi o urozmaiconym rysunku słojów, z mniejszymi lub większymi sękami.

Klasa Natural – naturalna barwa i struktura, dowolny układ słoi, naturalne przebarwienia, dopuszczalne zdrowe, jasne, mocno wrośnięte sęki do maksymalnej średnicy 10 mm, dopuszcza się czarne sęki szpilkowe, niedopuszczalny biel.

Klasa Rustikal – bardzo urozmaicona barwa i struktura drewna, mocne zabarwienia, dopuszczalne zdrowe sęki do średnicy 35 mm, niedopuszczalny biel.

Klasa Country – bardzo urozmaicona barwa i struktura drewna, mocne zabarwienia, dopuszczalne sęki do średnicy 65 mm, dopuszczalne sęki popękane, z ubytkami (ubytki i pęknięcia są fabrycznie szpachlowane), dopuszczalny rdzeń, niedopuszczalny biel.

Klasa Country Polar – mix z wszystkich klas sortowania z elementami posiadającymi biel i jasne przebarwienia.

KOLORY I POWIERZCHNIA DESKI DĘBOWE